Život a doba soudce A. K. 4. díl – online ke shlédnutí

Online ke shlédnutí 4. díl seriálu Život a doba soudce A. K. z pondělí 22. září 2014. Soudce Adam Klos se vrací s novým zajímavým soudním případem stejně jako s dalším pokračováním příběhu svého života. To všechno v nové epizodě s názvem „Luketka”. Dnešní případ, který se dostane soudcovi Klosovi na stůj bude systematické pohlavní… Pokračování…

Online ke shlédnutí 4. díl seriálu Život a doba soudce A. K. z pondělí 22. září 2014. Soudce Adam Klos se vrací s novým zajímavým soudním případem stejně jako s dalším pokračováním příběhu svého života. To všechno v nové epizodě s názvem „Luketka”. Dnešní případ, který se dostane soudcovi Klosovi na stůj bude systematické pohlavní harašení, kterým byla terorizována jedna ze zaměstnankyní firmy. A na závěr dostane ještě padáka.

Nový moderní dramatický seriál Život a doba soudce A. K. pokračuje další zajímavou epizodou. Tu byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože i dnes na váš čeká zajímavý soudní případ, který se skutečně mohl odehrát. A vlastně se jistě i mnohokrát za různých okolností už stal. Bohužel je to spor, který se jistě u našich soudců často opakuje. Adam zároveň musí řešit i svůj osobní život. Komplikovaný vztah s matkou, která se navíc stane v této epizodě obětí autonehody. Nebo svůj osobní život, kde stále musí čelit pronásledování.

Život a doba soudce A. K. 4. díl

Simona Knitlová je na první pohled úplně obyčejná žena. Možná trochu hezčí než průměr. S krásně vyrýsovanou pevnou figurou a okouzlujícíma dlouhýma nohama. Jenže tento její dar se pro ni stává spíše prokletím. Nastoupí totiž do střední firmy zabývající se dodávkami bezpečnostních systémů, ve které jsou zaměstnáni samí muži. Ona jako jediná žena se tak stává obětí sexuálního harašení. Nejde však o žádný ojedinělý incident za kterým by stál jeden člověk. Je to jakoby proti ní šla celá firma.

Dnešní případ bude velmi emotivní.

Nevhodné emaily, vulgární narážky a drobné fyzické útoky. Muži ve firmě jsou jako stádo a každý se snaží využít svou malou příležitost. Stěžovat si nemá vůbec žádný smysl. Vždyť je v tom ostatně zapletený i samotný šéf. Simona se snaží bránit všemi způsoby. Vyhýbá se kolegům, dává najevo že se jí jejich chování nelíbí, stěžuje si při každé možné příležitosti. Nakonec dostane výpověď. Oficiální důvod je nadbytečnost, ale už tak nějak visí ve vzduchu, že skutečný důvod je to, že si nenechala chování svých kolegů líbit.

Adam Klos bude řešit další komplikovaný a osobní případ.

Simona se nakonec rozhodne soudit. Je to emotivní spor, kde ze sebe musí Simona vyždímat veškeré zbytky energie. Proti ní stojí její bývalý kolegové. Úspěšní a seriozní muži v nažehlených oblecích, kteří svorně jako jeden muž jsou ochotni hájit svojí verzi. Šikana Simony probíhala skutečně tak cíleně, že jim je jenom velmi obtížně cokoliv dokázat.

Tento případ má i svou hlubší rovinu. Na první pohled sice vypadá nevinně, protože nedošlo k žádnému přímému napadení, ve skutečnosti ale měli celé události hluboký zásah na Simonin život. Přišla o svého dlouholetého přílete, se kterým už nedokázala sdílet intimitu, stejně jako o byt. Ten si zakoupili společně. Jakoby najednou neměla nic. A její kolegové jí teď do očí tvrdí, že je lhářka a pro firmu nikdy neznamenala žádný přínos. To by hnulo i s tím nejotrlejším člověkem. Adam je ale tady, aby vynesl rozsudek, který vrátí rovnováhu do života všech účastníků tohoto sporu.

Tvrdí hoši v nažehlených oblecích.

Co se týká Adamova života, tak má konečně alespoň malou stopu, která vede za útočníkem, jenž mu vyhrožuje. Stopa ho vede až na druhý konec republiky do Vsetína. I když ho kamarád polda důrazně varuje, tak Adam jde do toho. Jaké je jeho zklamání, když však ani tento let nemá žádné hmatatelné výsledky.

Vyvíjí se i Adamův vztah ke své psychoterapeutce.

Adam zároveň musí přihlížet jak jeho rodina prochází dalším rozkolem. Adamova matka měla autonehodu. Tvrdí sice, že to bylo s klientem. Jenže Adamův otec moc dobře ví, že má někoho jiného. Ostatně právě proto zrušil i svojí vysněnou cestu do Ameriky. Na výčitky tady není místo, protože její manžel jí dříve udělal několikrát to samé. Díky autonehodě si Adam konečně uvědomuje, že mu na vlastní matce záleží. Jenže neví jak se má postavit k této nově vzniklé situaci.

Náš názor na 4. díl seriálu Život a doba soudce A. K.

Aktuální nový díl nás zavede už do solidně rozjetého příběhu. Dozvídáme se více o Adamovi stejně jako o jeho komplikovaném vztahu k rodičům zejména k matce. S otcem, který ale dříve matku podváděl, to ale také nemá jednoduché. Navíc jak se ukazuje, tak jeho žena mu to teď s radostí vrací. Bohužel má při společné cestě s milencem autonehodu. Adam je rázem s matkou, aby jí pomohl a zároveň si uvědomil, jak je právě ona pro něj stále v životě důležitá. I bez toho má ale dost svých starostí, zejména se svým pronásledovatelem, který mu neustále vyhrožuje. Alespoň má první stopu, ale ani to zatím nestačí. Po technické stránce opět není seriálu moc co vytknout. Je velmi znát, že se na něm podílejí opravdu jenom ti nejlepší čeští režiséři, které rozhodně nedělají žádné velké chyby. I nejnovější čtvrtý díl Život a doba soudce A. K. tak přinese opravdu strhující a zajímavou podívanou.

Více informací o seriálu obdržíte také na jeho oficiální webové stránce.