Zataženo, občas trakaře

Za trochu netypickým názvem Zataženo, občas trakaře se skrývá poměrně hodně povedená animovaná komedie pro celou rodinu. Dvojice režisérů Phil Lord a Chris Miller odvedli skutečně výbornou práci a tak se není čemu divit, že film má úspěch nejenom u diváků, kde například se tento týden hned po své premiéře vyšplhal na druhé místo v… Pokračování…

Za trochu netypickým názvem Zataženo, občas trakaře se skrývá poměrně hodně povedená animovaná komedie pro celou rodinu. Dvojice režisérů Phil Lord a Chris Miller odvedli skutečně výbornou práci a tak se není čemu divit, že film má úspěch nejenom u diváků, kde například se tento týden hned po své premiéře vyšplhal na druhé místo v návštěvnosti, ale i u odborníků. Toto hodnocení pak hezky shrnuje csfd.cz, kde má film 77%, což je na tento žánr skutečně nadprůměrné číslo. Takže pokud hledáte výborný film u kterého se pobaví nejenom vaše děti, ale i vy tak se zdá že Zataženo, občas trakaře je ideální volbou.

Nyní si ale něco řekneme o příběhu. Ten se odehrává ve zvláštním a pozoruhodném městě jménem Chewandswallow. Největší zvláštnost tohoto města tkví v tom, že se zde počasí mění třikrát denně – v době snídaně, oběda a večeře. To však není jedinou zvláštností zdejšího počasí. Nejde totiž o klasické změny počasí jako spíš nadílky z nebe různých druhů jídla a nápojů. Když prší, z nebe padá ovocná šťáva, když sněží, k zemi se snáší bramborová kaše nebo špagety. Na první pohled tedy ideální stav. Což si ale nemyslí hlavní hrdina příběhu Flint Lockwood, mladý vynálezce, který sní o vytvoření něčeho, co skutečně zlepší život všem lidem na světě. Celý příběh je mimochodem inspirován stejnojmennou dětskou knihou spisovatelky Judi Barett.