Doktor od jezera hrochů (2010) online ke shlédnutí

Pravá česká komedie od režiséra Zdeňka Trošky. To přesně je film Doktor od jezera hrochů, která vznikla na motivy knížky Miloslava Švandrlíka. Je to zábavná a místy možná až trochu praštěná komedie, kde se vyřádili známý, ale i téměř neznámý herci. Příběh se točí kolem jednoho tak trochu uťápnutého doktora. Mohl by mít skvělé postavení… Pokračování…

Pravá česká komedie od režiséra Zdeňka Trošky. To přesně je film Doktor od jezera hrochů, která vznikla na motivy knížky Miloslava Švandrlíka. Je to zábavná a místy možná až trochu praštěná komedie, kde se vyřádili známý, ale i téměř neznámý herci. Příběh se točí kolem jednoho tak trochu uťápnutého doktora. Mohl by mít skvělé postavení a vydělávat hodně peněz, ale on díky své poctivosti nemá vlastně skoro nic.

Na této stránce jsme vám připravili online ke shlédnutí další skvělou českou komedii. Je to film Doktor od jezera hrochů, který vám přinášíme ve skvělé kvalitě a naprosto zdarma. Stačí když se jenom přihlásíte, a pak už si můžete snímek přehrávat co je jen do libosti. Kvalita videa je HD, takže předčí i obyčejné DVD. V českých kinech měl film premiéru 25.02.2010, ale od té doby se už samozřejmě vysílal hned několikrát v televizi.

Česká komedie Doktor od jezera hrochů (2010)

Příběh filmu je inspirovaný knihou spisovatele a humoristy Miloslava Švandrlíka, který je autorem například legendární Černých baronů nebo série knížek pro děti o žácích Kopytovi a Mňoukovi. Bohužel spisovatel zemřel rok před premiérou filmu, který už tak neviděl. Jeho dílo ale v snímku žije dál a my se s ním můžeme těšit.

Finanční situace rodiny není zrovna zářivá

A o čem je vlastně příběh Doktora od jezera hrochů? Je to příběh hodného doktora Čeňka Dobeška. Je to oblíbený a uznávaný lékař. Možná na dnešní dobu až moc hodný. Je to totiž opravdový kavalír a lékařské řemeslo je pro něj posláním jak pomáhat lidem. Což také dělá ochotně a s maximálním nasazením. Možná by se dalo říci, že do toho vkládá až moc energie. Zatímco jeho spolužáci ze školy se uchytili na velmi hezkých místech, kde vydělávají velké peníze, šéfují lidem a vozí se nablýskanými fáry, tak on má jenom spoustu práce a trablů. Pacienti za ním dokonce chodí i domů. Do malého bytečku 2+1, kdesi na periférii Prahy, který sdílí navíc ještě s otravnou tchýni.

Taková malá a přátelská rozmluva

Čeněk je skromný a zdá se, že mu to nijak nevadí, ale celého jeho okolí je z této situace už značně konsternované. Hlavně paní maminka, dává konečně najevo, že by měl Čeněk trochu použít ostré lokty, aby získat vyšší postavení, jenž si jako doktor zaslouží. Jenže bohužel není jediná. Dokonce i jeho manželka Zuzana do něj začíná rýt, že by konečně měl s rodinou situací něco udělat. Vždyť všichni kolem mají spousty peněz. Jenom jejich doktorská rodinka musí žít v prťavém bytě a s penězi je tak tak vyjdou od výplaty k výplatě. To opravdu není zrovna záviděníhodná situace.

Čeněk se proto rozhodně vzít situaci do svých rukou a popohnat svojí kariéru rychle dopředu. Jenže jak toho má docílit. Nakonec se mu naskytne skvělá možnost stát se doktorem v Africe. To je úžasné hned z několika důvodů. Pozná nové a exotické země. Bude moci pomáhat, kde je skutečně potřeba. Jak mu velí jeho svědomí. No a snad i nějaké ty peníze a kariérní růst by z toho mohl být. Čeněk se rozhodne jít do toho.

Čeňka čekáv  Africe nejedno dobrodružství

Jenže brzy se ukáže, že už samotné přípravy jsou takový malý horor. No a o moc lepší to nebude ani přímo na místě, kde na doktůrka z paneláku čekají mnohé nástrahy divoké africké džungle. Od velkých zvířat přes mnohem menší, ale daleko úlisnější jedovaté hady. Třeba taková jedovatá mamba. Na Čeňka čeká největší dobrodružství jeho života, které bude plné humorných událostí. No a kdo ví, možná že horká Afrika rozpálí i Čenkovo srdce a dojde tak i na nějaké to milostné vzplanutí. A jak to celé nakonec dopadne? Nesežere Čeňka v té divoké Africe něco? A získá nakonec postavení a peníze, jak si aspoň jeho rodina přeje? To už se dozvíte ve filmu Doktor od jezera hrochů, který vám přinášíme online ke shlédnutí.

Nesmí chybět jezero hrochů.

Náš názor na komedii Doktor od jezera hrochů (2010)

Filmy Zdeňka Trošky jsou trochu specifické. Režisér sám přiznává, že se zaměřuje hlavně na běžného diváka, takže nečekejte žádný hluboký a inteligentní film. Doktor od jezera hrochů je svižná komedie s jednoduchými fórky, které následují jeden za druhým. Potenciál příběhu z pera Miloslava Švandrlíka sice nebyl úplně využit, ale i tak vznikl povedený film u kterého se jistě nejednou zasmějete. Sympatické je také herecké obsazení, kde vedle sebe vystupují méně známý herci jako například Jaroslav Šmíd v hlavní roli Čeňka po boku excelentních a zkušených herců jako je například Eva Holubová. Pokud máte rádi české komedie, tak věříme, že vás film alespoň na jeden večer zaujme.

Více o filmu se dozvíte na velmi hezkých fanouškovských webových stránkách doktorodjezerahrochu.cz. Najdete zde opravdu spoustu zajímavostí.