Život a doba soudce A. K. 1. díl – online ke shlédnutí

Nový český seriál Život a doba soudce A. K. jsme si pro vás připravili online ke shlédnutí. Konkrétně si na této naší webové stránce můžete pustit jeho 1. díl, který se jmenuje „Osamělost”. Jedná se o nový dramatický seriál ze soudního prostředí. Hned na začátek se seznámíme s čerstvým soudcem Adamem Klosem. Toho čeká první… Pokračování…

Nový český seriál Život a doba soudce A. K. jsme si pro vás připravili online ke shlédnutí. Konkrétně si na této naší webové stránce můžete pustit jeho 1. díl, který se jmenuje „Osamělost”. Jedná se o nový dramatický seriál ze soudního prostředí. Hned na začátek se seznámíme s čerstvým soudcem Adamem Klosem. Toho čeká první případ v soudcovském taláru a hned bude hodně komplikovaný a nejasný. Zkrátka případ, který vůbec není jednoduché nějak rozhodnout.

Čistě dramatických seriálů se v Českém prostředí rodí poskrovnu. O to více tak byl očekávaný nový počin České televize, která si na podzim pro svůj první kanál připravili opravdu hodně zajímavý seriál, který v sobě má trochu krimi a hodně dramatu. Je to seriál Život a doba soudce A. K., který natočilo trio režisérů Robert Sedláček, Radim Špaček a Bohdan Sláma. V hlavní roli mladého soudce Adama Klose se předvede David Švehlík.

První díl seriálu Život a doba soudce A. K měl svojí premiéru na ČT 1 v hlavním vysílacím čase v pondělí 1. září 2014.

Život a doba soudce A. K. 1. díl

Příběh seriálu vypráví o soudci Adamu Klosovi, jeho případech a vlastně v obecnějším pojetí i době, ve které tento mladý muž válčí svůj životní souboj. Adam K. je velmi cílevědomý a chytrý muž. K právnické práci byl doslova předurčen. Oba dva jeho rodiče jsou elitními právníky. Adam tak šel v jejich šlépějích až to dotáhl na pomyslnou nejvyšší metu, kterou je soudcovský talár. Jenže honba za kariérou u něj způsobilo symbol vyhoření. Jeho osobní život se ocitl v troskách a sní pomalu odchází i psychické zdraví. Adam si je toho dobře vědomí a je odhodlaný nalézt i odbornou pomoc.

Adam Klos bude soudit svůj první případ.

Nejenom jako soudce, ale i jako člověk je Adam najednou pod obrovským tlakem. Aby to ho nebylo málo, tak si zřejmě s ním někdo chce vyřídit účty. Dostal totiž výhružný email, ze kterého je patrné, že jeho pisatel o něm ví více než dost. Někdo se mu chce mstít a zná jeho citlivá místa. Každé slovo se tak jako ozvěna vrací zpátky k Adamovi, aby ho hned několikrát zranilo. Adam je vnitřně zničený. Přesto na sobě nesmí nic znát a musí se plně koncentrovat na svojí první soudní kauzu. Je to na první pohled banální případ, ale i tady přeci jde o lidské osudy. Není ho možné jenom tak zadupat do země.

Výhrůžný email, který soudce obdržel.

V jádru sporu je totiž malé a nevinné dítě. Malá tříletá holčička se ocitla uprostřed válečného pole svých rodičů. Ti se rozhádají a nemohou se dohodnout, kdo z nich bude o holčičku pečovat. Už před vypuknutím těchto problémů se přitom rozhodně nejednalo o zrovna vzorovou rodinku. Teď jsou ale kvůli svému egu schopni dítěti připravit hotové peklo. Otec je egoista naprosto bez zábran. Sebestředný blázen pro kterého je nejdůležitější, aby bylo po jeho. Co je na tom, že nemá prakticky v ničem pravdu. Je agresivní a zbrklý. A také hloupý, protože je schopný vygradovat i úplně banální spor. Matka není o nic lepší. Je neurotická a slabá. Hněv v ní ale posupně bublá do té míry, že vybuchne. V takovém případě pak zničí všechno kolem.

Do takto komplikovaného případu se pouští náš soudce Adam Klos s odpovědností, že musí rozhodnout nejenom co nejspravedlivěji, ale hlavně správně. V první řadě tedy jde o celý budoucí život jedné malé holčičky, která si podobné martýrium přeci ani trochu nezasloužila. Pro Adama je to velmi důležitý případ, do kterého promítá také své názory a osobní postoje. Jako by ten pochroumaný život malé holky byl částečně i životem jeho.

Samozřejmě přijde i na akci.

Jak nakonec soudce rozhodne uvidíte v novém seriálu Život a doba soudce A. K. 1. díl z pondělí 1. září 2014. Tato historicky první epizoda se jmenuje „Osamělost”. Pevně věříme, že vás tento nový seriál zaujal minimálně stejně jako nás. Právě proto máme i tento 1. díl pro vás online ke shlédnutí. Video si můžete pustit naprosto pohodlně a zdarma stačí se jenom přihlásit na těchto našich webových stránkách.

Rodinné kauzy, ale i ty nejtěžší kriminální případy.

Náš názor na seriál Život a doba soudce A. K. 1. díl

Naše první dojmy ze seriálu jsou opravdu velmi pozitivní. Konečně jsme se dočkali českého seriálu, který snese označení za čistokrevné drama. Tvůrcům se povedlo vytvořit opravdu unikátní seriál s charizmatickým hlavním hrdinou, který musí řešit komplikované soudní případy, stejně jako svůj zamotaný životní osud. Je to vlastně hodně aktuální seriál, protože řeší otázku kolik je toho člověk vlastně schopný dát své práci a zda to celé nakonec nejde na úkor soukromého života. Prostředí seriálu zasazené do soudních síní je opravdu unikátní a jedinečné. Je to prostředí, který budí přirozený respekt a přitom má svůj určitý punc tajemna, jenž většina lidí nezná. Po filmařské stránce se také jedná o naprosto skvěle a čistě odvedenou práci. Je vidět, že se u tohoto seriálu sešel naprosto profesionální tvůrčí team. V čele stojí hned trojice výborných a zkušených režisérů: Robert Sedláček, Radim Špaček, Bohdan Sláma. Autorem scénáře je Zdeněk Zapletal. Víc už to nebudeme natahovat. První díl seriálu Život a doba soudce A. K. vysílaný v pondělí 1. září 2014 vám musíme jednoznačně doporučit. Je to opravdu zajímavý český seriál a my pevně věříme, že zaujme i vás.

Další podrobnosti o seriálu naleznete na jeho oficiální webu spravovanou přímo Českou televizí, která seriál produkuje.