Inforamce o filmu Prometheus

Režisér Ridley Scott, který se proslavil zejména filmy o vetřelcích se po mnoha dekádách vrací k tomuto tématu a vytvořil vskutku jedinečné sci-fi, které doslova dýchá skvělou atmosférou a to snímek Prometheus. Příběh je o dvou archeologovích a to Elisabeth Shaw a Charliem Hollowayovi. Ti naleznou na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných… Pokračování…

Režisér Ridley Scott, který se proslavil zejména filmy o vetřelcích se po mnoha dekádách vrací k tomuto tématu a vytvořil vskutku jedinečné sci-fi, které doslova dýchá skvělou atmosférou a to snímek Prometheus. Příběh je o dvou archeologovích a to Elisabeth Shaw a Charliem Hollowayovi. Ti naleznou na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru.

S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na dalekou cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější otázky smyslu života. Oba dva badatelé však vyráží na expedici s jiným úmyslem a rozpoložením. Elis věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se setkat s oněmi tajemnými „stvořiteli“ a najít tak původ lidské rasy, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z nich ani dalších členů posádky však není připraven na tu hrůzu, která je zde čeká. A to netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti celého lidstva. Film Promentheus vypadá opravdu hodně kvalitně a zajímavě a podle všecho určitě stojí za shlédnutí.